| État de l’article | Nouveau |
| Nom du fabricant | Lampa LED, XLED G125 5W-SW, 5W, 290lm, 1800K, E27 (29645) |
| Marque | Kanlux |
| ETIM | EC001959 |
| Douille | E27 |
| Indice de rendu des couleurs CRI | 80-89 |
| Diamètre | 125 mm |
| Forme de la lampe | Rond/globe |
| Longueur de la prise | 178 mm |
| Tension nominale | 220-240 V |
| Température de couleur | 1800 K |
| Puissance de la lampe | 5 W |
| Flux lumineux | 290 lm |
| Désignation de la lampe | Autre |
| Niveau d’emballage 1 | 5905339296450 |
| Couleur | Ambre |
| Type de tension | AC |
| Couleur de la lumière selon EN 12464-1 | Blanc chaud <3300 K |
| Durée de vie nominale moyenne | 15000 h |
| Consommation d'énergie pondérée en 1000 heures | 5 kWh |
| Cohérence des couleurs (ellipse de McAdam) | SDCM6 |
| Nombre minimal de cycles de commutation | 15000 |
| Facteur de puissance | 0.5 |
A decorative version of a big GLOBE bulb that is striking itself. Kanlux XLED G125 in this exceptional version will help you create a very cosy atmosphere. All thanks to a very warm colour of the light and an amber glass in which a spiral LED filament is enclosed. This huge ball of light will become a decoration of your house, café, restaurant and any other place in which you will install it. It is an exceptional combination of a decorative nature and a modern energy-efficient LED technology.