| État de l’article | Nouveau |
| Nom du fabricant | LED DRIVER VALUE -30/220-240/700 |
| Marque | LEDVANCE |
| Pays d’origine* | CN |
| * Le pays d'origine réel peut varier selon le lot de livraison. Pour confirmer le pays d'origine spécifique, veuillez contacter votre gestionnaire de compte. | |
| Code du système harmonisé | 8536 5015 00 |
| ETIM | EC002710 |
| Largeur | 45 mm |
| Hauteur | 28 mm |
| Boîtier | Boîtier en plastique |
| Longueur de la prise | 140 mm |
| Tension de sortie | 26-43 V |
| Puissance de sortie | 30 W |
| Degré de protection (IP) | IP20 |
| Courant de sortie | 700 mA |
| Adapté à un courant constant | Yes |
| Adapté à une tension constante | No |
| Pas de fonction de gradation | Yes |
| Niveau d’emballage 1 | 4058075240230 |
| Niveau d’emballage 2 | 4058075240247 |
| Niveau d’emballage 3 | 4058075240230 |
| Classe de protection | II |
| Modèle | Statique |
| Adapté à l'utilisation en extérieur | No |
| Adapté à la tension continue (côté primaire) | No |
| Prise en charge IFTTT disponible | No |
| Gradation 0-10 V | No |
| Gradation 1-10 V | No |
| Gradation DALI | No |
| Gradation DMX | No |
| Potentiomètre de gradation (intégré) | No |
| Gradation GPRS | No |
| Dimming LineSwitch | No |
| Système de gradation propre au fabricant | No |
| Dimming modulation de la tension secteur | No |
| Coupure de la phase de gradation | No |
| Phase de coupure de la gradation | No |
| Gradation programmable | No |
| Gradation RF | No |
| Dimming Sine Wave Reduction (réduction de l'onde sinusoïdale) | No |
| Dimming Touch and Dim | No |
| Gradation Zigbee | No |
| Gradation par bouton-poussoir | No |
| Gradation DSI | No |
| Compatible avec Apple HomeKit | No |
| Compatible avec Google Assistant | No |
| Compatible avec Amazon Alexa | No |
Constant current LED driver with dedicated current. Product features: Available in 15 W, 20 W, 30 W, 45 W and 60 W. Integrated cable clamp for independent installation. Lifetime: up to 35,000 h (at max. tc temperature). Type of protection: IP20. Dedicated, constant output current. Low ripple current < 5%. Supply voltage: 220…240 V. Operating frequency: 50/60 Hz. Operated with less than 60 V: Safety extra-low voltage (SELV). Short-circuit and overlaod protection. Product benefits: Suitable for operation with many discrete LED and COB LED. Excellent price/performance ratio. 3 years guarantee. Quick and simple installation. High efficiency and reliability. Areas of application: Suitable for LED luminaires and LED modules. Applicable for luminaires of protection classes I and II. For indoor SELV installations. Offices, shopping centers, hospitals, restaurants, hotels.