| État de l’article | Nouveau |
| Nom du fabricant | Plain Lid for Junction Box 392×152mm Shockproof |
| Marque | GEWISS |
| Catégories |
Flush Mounted Junction Boxes
|
| Code du système harmonisé | 8538 9099 00 |
| Modèle | Couvercle de montage |
| Sans halogène | Yes |
| Forme | Rectangulaire |
| Type de fixation | Couvercle pour montage à vis |
| Avec sortie de câble | No |
| Niveau d’emballage 1 | 8011564016569 |
| Niveau d’emballage 2 | 8011564016569 |
| Niveau d’emballage 3 | 8011564364158 |
| Niveau d’emballage 4 | 8011564016569 |
| Couleur | blanc |
| Largeur | 178 mm |
| Profondeur | 0 mm |
| Diamètre | 0 mm |
| Longueur de la prise | 418 mm |
| Scellable | No |
| Matériau | Plastique |
| Avec vis | No |
| Pour la largeur de la boîte/du boîtier | 178 mm |
| Pour la longueur du boîtier | 418 mm |
GREEN WALL range Flush-mounting system for plasterboard walls - The most complete system of containers for lightweight and plasterboard walls; Gewiss patented solutions. Made with halogen-free technopolymer and GWT 850°C. The range included enclosures and distribution boards up to 72 M; 48 PTDIN GREENWALL range junction boxes with integrated DIN rail on the back plate, compliant with CEI 23-49, ideal for the pre-arrangement and installation of domotic devices; boxes for domestic ranges and boxes for interlocked switched socket-outlets.