Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors image 2
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors image 3
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors image 4
MD01 thumbnail 1
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors thumbnail 2
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors thumbnail 3
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors thumbnail 4
Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors
Commande uniquement
Prix (hors TVA):
Ce prix est valable jusqu’à épuisement des stocks
EAN: 3606480070624
MPN: LV480750
Colis: 1
Boîte: 12
Délai de livraison estimé à notre entrepôt: Sur demande
Technical Information
État de l’article Nouveau
Nom du fabricant Fuse switch disconnector, FuPacT ISFT100N, 100 A, DIN NH000, 3 poles, backplate mounting, 2.5 to 50 mm² cable connectors
Marque Schneider Electric
Catégories Interrupteurs-sectionneurs à fusibles
Pays d’origine* DE
ETIM EC001040
Courant permanent nominal Iu 100 A
Nombre de pôles 3
Degré de protection (IP), face avant IP3X
Adapté aux fusibles NH000
Version comme interrupteur principal Yes
Version comme interrupteur de sécurité Yes
Puissance nominale de fonctionnement à AC-23, 400 V 0 kW
Tension nominale maximale de fonctionnement Ue AC 690 V