| État de l’article | Nouveau |
| Nom du fabricant | Distribution Board BC-U-1/18-ECO Flush 1 Row 18 Modules IP40 |
| Marque | EATON |
| Catégories |
Small Distribution Boards
|
| Pays d’origine* | PL |
| * Le pays d'origine réel peut varier selon le lot de livraison. Pour confirmer le pays d'origine spécifique, veuillez contacter votre gestionnaire de compte. | |
| Code du système harmonisé | 8538 1000 00 |
| Méthode de montage | Montage encastré (plâtre) |
| Matériau du boîtier | Plastique |
| Degré de protection (IP) | IP40 |
| Modèle de couvercle | Fermée |
| Porte de passage du signal | No |
| Niveau d’emballage 1 | 4015082803551 |
| Couleur | blanc |
| Largeur | 265 mm |
| Hauteur | 115 mm |
| Profondeur | 420 mm |
| Numéro RAL | 9003 |
| Avec plaque de montage | No |
| Profondeur d'encastrement | 70 mm |
| Nombre de rangées | 1 |
| Hauteur d'encastrement | 0 mm |
| Type de couvercle | Porte |
| Largeur encastrée | 0 mm |
| Version CEM | No |
| Possibilité d'extension | No |
| Profondeur interne | 98 mm |
| Rail DIN | Yes |
| Largeur en nombre d'espacements modulaires | 18 |
| Type de fermeture | Autre |
| Couvercle/porte transparent(e) | Yes |
| Avec serrure | No |
| Bornier de mise à la terre | No |
| Bornier de neutre | No |
ECO Compact distribution board, flush mounting, white RAL9003, IP40 degree of protection to IEC/EN 62208, 18 module units, 1-row, protection class 2, totally insulated, approved for building service distribution boards in accordance with IEC/EN 61439-3 VDE 0660-600-3, enclosure completely made of ABS, for installing switching and protective devices, in accordance with dimension standard DIN 43 880, with an installation depth of 70 mm, AC 400 V, roHs-compliant, consisting of a plastic base with a top hat DIN-rail made of galvanized sheet steel, finger-proof IP2X neutral and protective conductor terminals , knockout cable entries on top and bottom, top with 46-mm device opening, transparent hinged flap flush with the front and featuring open-position latching, operator only with screw closures, top with sealable bottom, including inscription labels.