| État de l’article | Nouveau |
| Nom du fabricant | Wall Cabinet A29 2PW9R PC2 IP44 |
| Marque | ABB |
| Catégories |
Meter Boxes
|
| Code du système harmonisé | 8538 1000 00 |
| Méthode de montage | Montage en saillie/encastré/partiellement encastré |
| Matériau | Plaque en acier |
| Degré de protection (IP) | IP44 |
| Degré de protection (NEMA) | Autre |
| Niveau d’emballage 1 | 4011617520412 |
| Niveau d’emballage 2 | 4011617520412 |
| Largeur | 550 mm |
| Hauteur | 1400 mm |
| Profondeur | 215 mm |
| Avec couvercle à charnière | FALSE |
| Profondeur d'encastrement | 190 mm |
| Avec rail de montage | FALSE |
Wall-mounting cabinet, empty cabinet, for the internal use, with Door, class of protection II (double insulated), degree of protection IP44, IK code 7, rated current 250 A, Powder-coated, in RAL 9016, enclosure out of sheet steel, single-leaf door, door out of sheet steel, door opening angle 120 degree, cable entry on top via membrane flange mounted, on side via flange opening pre-punched, dimensions in mm (H x W x D): 1400 x 550 x 215, Grid unit 9 GU, panel width 2, Space units 216, pre-assembled for installation of metering-, modules, Combi-Sets, CombiLine-Module on EDF-mounting frame