SIRIUS soft starter Values at 500 V, 40 °C standard: 47 A, 30 kW 3RW4424-1BC45
Discontinued
Price (excl. VAT):
This price is valid until next price list or while stock lasts
EAN: 4011209625396
MPN: 3RW4424-1BC45
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name SIRIUS soft starter Values at 500 V, 40 °C standard: 47 A, 30 kW 3RW4424-1BC45
Brand Siemens
Categories Soft Starters
ETIM EC000640
Packing details
Packing level 1 4011209625396
Description
SIRIUS soft starter Values at 500 V, 40 °C standard: 47 A, 30 kW Inside-delta: 81 A, 45 kW 400-600 V AC, 230 V AC Screw terminals