RSR52-48D25 Solid State Relay image 1
RSR52-48D25 Solid State Relay
Order only Minimal order quantity: 10
Price (excl. VAT):
This price is valid until 31.12.26
EAN: 5900005261121
MPN: 2615939
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 2-4 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name RSR52-48D25 Solid State Relay
Brand RELPOL
Categories Solid State Relays
Harmonized System Code 8536 4900 00
ETIM EC002055
Rated operation current Ie at AC-1 25 A
Voltage type for actuating DC
Packing details
Packing level 1 5900005261121
Other Technical data
Number of phases 1
Modular version No
Rated control supply voltage at AC 50 Hz 0 V
Rated control supply voltage at AC 60 Hz 0 V
Rated control supply voltage at DC 4 V
Switching at zero-crossing No
Downloads
Description
Single-phase sold state relays, industrial RSR52-48D25, zero-crossing or random-on switching, load voltage 480 V AC, control input 4…32V DC. Obciążenie znamionowe AC1 - 25/480V AC