| Item condition | New |
| Manufacture name | Mushroom Push Button Head M22S-DRP-R Maintained Red Black Bezel M22S-DRP-R |
| Brand | EATON |
| Categories |
Push Button Front Elements
|
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| Hole diameter | 22.5 mm |
| Colour button | Red |
| Type of button | Flat |
| Degree of protection (IP) | IP67/IP69K |
| Degree of protection (NEMA) | 4X, 13 |
| Packing level 1 | 4015082167462 |
| Packing level 2 | 4015081832439 |
| Suitable for illumination | No |
| Unlocking method | None |
| Spring-return | No |
| Diameter cap | 36.5 mm |
| Suitable for emergency stop | No |
| Colour front ring | Black |
| With lighting | No |
| Width opening | 0 mm |
| Height opening | 0 mm |
| Material front ring | Plastic |
| With front ring | Yes |
| Construction type lens | Round |
| Supply voltage lamp | 0 V |
| Switching function latching | Yes |
Mushroom actuator, Product range: RMQ-Titan, Single unit, Design: Mushroom, maintained, Color Mushroom: red, button plate: red, Blank, Degree of Protection: IP66, IP67, IP69K, Bezel: black, Connection to SmartWire-DT: yes, with SWD-RMQ connections, Front dimensions: 22 x 22, Function: maintained, Instructions: Stay-put/spring-return function can be changed on device, Standards: IEC/EN 60947, VDE 0660