Miniature relays RM84-2012-25-5220 image 1
Miniature relays RM84-2012-25-5220
Order only Minimal order quantity: 1000
Price (excl. VAT):
This price is valid until 31.12.26
EAN: 5900005038402
MPN: 604630
Package: 1
Box: 20
Estimate delivery time to our warehouse: 2-4 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Miniature relays RM84-2012-25-5220
Brand RELPOL
Categories Electromechanical Relays
Harmonized System Code 8536 4900 00
Packing level 2 5900005038402
Downloads
Description
Miniature relays RM84-2012-25-5220, 2 CO. Contact material: AgNi. Voltage coil 220 V AC. Rated load AC1 8 A / 250 V AC. Mounting: for PCB and sockets. Cover protection category IP 40.