Miniature relays RM32N-3021-85-S018 image 1
Miniature relays RM32N-3021-85-S018
Order only Minimal order quantity: 1000
Price (excl. VAT):
This price is valid until 31.12.26
EAN: 5900005204319
MPN: 2615016
Package: 1
Box: 1000
Estimate delivery time to our warehouse: 2-4 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Miniature relays RM32N-3021-85-S018
Brand RELPOL
Categories Electromechanical Relays
Harmonized System Code 8536 4190 00
Packing level 2 5900005204319
Downloads
Description
Miniature relays RM32N-3021-85-S018, 1 NO. Contact material: AgSnO2. Voltage coil 18 V DC sensitive coil. Rated load AC1 5 A / 250 V AC. Mounting: for PCB. Cover protection category IP 67.