Miniature relays RM12N-3021-35-1012 image 1
Miniature relays RM12N-3021-35-1012
Order only Minimal order quantity: 1000
Price (excl. VAT):
This price is valid until 31.12.26
EAN: 5900005201240
MPN: 2614938
Package: 1
Box: 1000
Estimate delivery time to our warehouse: 2-4 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Miniature relays RM12N-3021-35-1012
Brand RELPOL
Categories Electromechanical Relays
Harmonized System Code 8536 4190 00
Packing level 2 5900005201240
Downloads
Description
Miniature relays RM12N-3021-35-1012, 1 NO. Contact material: AgSnO2. Voltage coil 12 V DC. Rated load AC1 10 A / 250 V AC. Mounting: for PCB. Cover protection category IP 67.