| Preces stāvoklis | Jauns |
| Ražotāja nosaukums | TAP OFF UNIT 160A COMPACT NS |
| Zīmols | Schneider Electric |
| Kategorijas |
Busbar Systems and Accessories
|
| Izcelsmes valsts* | FR |
| * Faktiskā izcelsmes valsts var atšķirties atkarībā no piegādes partijas. Lai apstiprinātu konkrēto izcelsmes valsti, lūdzu, sazinieties ar savu klientu menedžeri. | |
| Krāsa | Balts |
| Stabu skaits | 3 |
| Nominālais spriegums pie maiņstrāvas 50 Hz | 230-690 V |
| Nominālā strāva pie AC 50 Hz | 160 A |
| Iepakojuma līmenis 1 | 3606480005688 |
| Iepakojuma līmenis 2 | 3606480005688 |
| Platums | 246 mm |
| Augstums | 342 mm |
| RAL numurs | 9001 |
| Ar regulēšanu | No |
| Aizsardzība | Nav |
| Vadu skaits (bez zemējuma) | 4 |
| Fāzes izvēle | No |
| Garums | 482 mm |
| Aizsardzības pakāpe (IP) | IP55 |
| CAE kontaktligzdu skaits | 0 |
| Citu kontaktligzdu skaits | 0 |
| Atzarojuma veids | Caurules ievada vads |
| Kontaktligzdu tips | Citi |
| NEMA kontaktligzdu skaits | 0 |
Canalis tap-off unit for KT and KS. It's applied to medium power distribution and TT, IT and TN-S earthing system. The operational voltage is from 230VAC 50/60Hz to 690VAC 50/60Hz. The rated operational current is 160A at 35 ℃. Mounting by Plug-in with fixed polarity with white RAL 9001 surface treatment and whose busbar trunking polarity is 3L + N + PE. It provided protection for NSX circuit breaker with rotary handle control (circuit breaker to be ordered separately). It provided 1 right opening for FL21 gland plate to tap-off unit disconnection by rotary operating handle. Canalis KS busbar trunking compatibility with plug-in outlets, Canalis KT busbar trunking compatibility with KS type plug-in outlets. It provides IP55 protection which conforming to EN/IEC 60529 standard. IK08 conforms to IEC 62262. It is compliant with both IEC 61439-1 and IEC 61439-6. It is also compliant with Green Premium (RoHS/REACH).