OT1000BTRR3TZ EMC safety switch image 1
OT1000BTRR3TZ EMC safety switch image 2
OT1000BTRR3TZ EMC safety switch image 3
MD99 image 4
MD01 image 5
OT1000BTRR3TZ EMC safety switch image 6
OT1000BTRR3TZ EMC safety switch thumbnail 1
OT1000BTRR3TZ EMC safety switch thumbnail 2
OT1000BTRR3TZ EMC safety switch thumbnail 3
MD99 thumbnail 4
MD01 thumbnail 5
OT1000BTRR3TZ EMC safety switch thumbnail 6
OT630KTRR3TZ EMC safety switch
Tikai pasūtījums
Cena (bez PVN):
Šī cena ir spēkā, kamēr prece ir krājumā
EAN: 6417019168258
MPN: 1SCA022513R7960
Iepakojums: 1
Paredzamais piegādes laiks mūsu noliktavā: Pēc pieprasījuma
Technical Information
Preces stāvoklis Jauns
Ražotāja nosaukums OT1000BTRR3TZ EMC safety switch
Zīmols ABB
Kategorijas Slēdžu atdalītāji
Izcelsmes valsts* FI
Harmonizētās sistēmas kods 8536 3090 00
ETIM EC000216
Stabu skaits 3
Iepakojuma informācija
Iepakojuma līmenis 1 6417019168258
Citi tehniskie dati
Platums 800
Augstums 1200
Dziļums 375
Slēdžu skaits 1
Lejupielādes
Apraksts
EMC safety switch, 3-p. 415V AC23 1000A, 560kW. Mounted auxiliary contact: 2NO1NC. Steel sheet enclosure. IP65. Black Pistol handle. Interlocked cover. Defeatable interlocking. The enclosed switch is using a galvanised steel enclosure, with polyester coating. It is suitable for outdoor use with respect to UV light and ingress protection. The enclosure have inbuilt gas pressure relief function to protect the user in case of an internal arc. The door is earthed via the hinges. The enclosure is prepared for single and parallell cables. Cable entry types can be blank , ring-flange or C-flange type (FL21), with different cable configuration, like top/bottom or bottom/bottom. The handle is padlockable for 3 padlocks, cover is interlocked, and interlock function can be bypassed for thermographing.