| Preces stāvoklis | Jauns |
| Ražotāja nosaukums | Wall Cabinet A29 2PW9R PC2 IP44 |
| Zīmols | ABB |
| Kategorijas |
Meter Boxes
|
| Harmonizētās sistēmas kods | 8538 1000 00 |
| Montāžas metode | Virsmas montāža / padziļināta montāža / daļēja padziļināta montāža |
| Materiāls | Tērauda plāksne |
| Aizsardzības pakāpe (IP) | IP44 |
| Aizsardzības pakāpe (NEMA) | Citi |
| Iepakojuma līmenis 1 | 4011617520412 |
| Iepakojuma līmenis 2 | 4011617520412 |
| Platums | 550 mm |
| Augstums | 1400 mm |
| Dziļums | 215 mm |
| Ar veramu vāku | FALSE |
| Iebūvēts dziļums | 190 mm |
| Ar montāžas sliedi | FALSE |
Wall-mounting cabinet, empty cabinet, for the internal use, with Door, class of protection II (double insulated), degree of protection IP44, IK code 7, rated current 250 A, Powder-coated, in RAL 9016, enclosure out of sheet steel, single-leaf door, door out of sheet steel, door opening angle 120 degree, cable entry on top via membrane flange mounted, on side via flange opening pre-punched, dimensions in mm (H x W x D): 1400 x 550 x 215, Grid unit 9 GU, panel width 2, Space units 216, pre-assembled for installation of metering-, modules, Combi-Sets, CombiLine-Module on EDF-mounting frame