| Item condition | New |
| Manufacture name | SES 25037 Duct end closure piece, height 38 mm |
| Brand | OBO Bettermann |
| Country of origin* | HU |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9059 00 |
| ETIM | EC001014 |
| Suitable for floor duct countersunk (closed) | Yes |
| Suitable for sub-floor duct overhead open | No |
| Suitable for sub-floor duct overhead closed | Yes |
| Width | 250 mm |
| Height | 38 mm |