circuit breaker 3VA1 IEC Frame 160 breaking capacity class S Icu=36 kA @ 415 V 3-pole, line protection TM240, ATAM, In=32 A  3VA1132-4EF32-0BA0 image 1
circuit breaker 3VA1 IEC Frame 160 breaking capacity class S Icu=36 kA @ 415 V 3-pole, line protection TM240, ATAM, In=32 A 3VA1132-4EF32-0BA0
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until next price list or while stock lasts
EAN: 4042949041177
MPN: 3VA1132-4EF32-0BA0
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name circuit breaker 3VA1 IEC Frame 160 breaking capacity class S Icu=36 kA @ 415 V 3-pole, line protection TM240, ATAM, In=32 A 3VA1132-4EF32-0BA0
Brand Siemens
Categories Power Circuit Breakers (MCCB)
ETIM EC000228
Packing details
Packing level 1 4042949041177
Description
circuit breaker 3VA1 IEC Frame 160 breaking capacity class S Icu=36 kA @ 415 V 3-pole, line protection TM240, ATAM, In=32 A overload protection Ir=22 A...32 A short-circuit protection Ii=5...10 x In nut keeper kit undervoltage release (UVR) 24 V DC