Allen-Bradley 109-C60FDE1G Starter, IEC, IP66/NEMA 3/4/12 Mtl, 60 A, Auto Electronic Overload Relay, 18-90 A, Separate Control, 110V 50Hz / 120V 60Hz, 3 Phase, No added options, E1G image 1
Allen-Bradley 109-C60FDE1G Starter, IEC, IP66/NEMA 3/4/12 Mtl, 60 A, Auto Electronic Overload Relay, 18-90 A, Separate Control, 110V 50Hz / 120V 60Hz, 3 Phase, No added options, E1G
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until next price list or while stock lasts
EAN: 0887172360350
MPN: 109-C60FDE1G
Package: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Allen-Bradley 109-C60FDE1G Starter, IEC, IP66/NEMA 3/4/12 Mtl, 60 A, Auto Electronic Overload Relay, 18-90 A, Separate Control, 110V 50Hz / 120V 60Hz, 3 Phase, No added options, E1G