| Item condition | New |
| Manufacture name | Adapterleitung 32-63, Stecker 32/5, Kupplung 63/5, 1m 5G6 H07RN-F |
| Brand | PCE |
| Categories |
Industrial sockets (CEE)
|
| Harmonized System Code | 8544 4290 00 |
| Handling | Portable |
| Contact material | CuZn |
| Degree of protection (IP) | IP44 |
| Packing level 1 | 9003399293191 |
| Colour | Other |
| Cable length | 1 m |
| Protection | None |
| Housing material | Other |
| CEE socket outlet 63 A | 1x63A5p400V |
| Power supply/connection possibility | Feeder cable with plug |
| Type of mains connection | CEE 32 A |
| Number of poles mains connection | 5 |