| Item condition | New |
| Manufacture name | ZESTAW PV 2*D01 16A+2*OCH-DC T1/T2 8*M16 |
| Brand | PCE |
| Harmonized System Code | 8537 1098 00 |
| ETIM | EC003857 |
| Colour | Grey |
| Width | 310 mm |
| Height | 246 mm |
| Depth | 148 mm |
| Type of inlet | Gland nut |
| Material | Plastic |
| Category type 1 | No |
| Category type 2 | Yes |
| Category type 3 | No |
| Impact strength | IK08 |
| Degree of protection (IP) | IP54 |
| Fuse size input | 16 A |
| Packing level 1 | 5902082075233 |