| Item condition | New |
| Manufacture name | ZAR.MST LEDLV D 8-50W 840 MR16 24D GU5.3 |
| Brand | PHILIPS |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | Yes |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 83.8 lm/W |
| Nominal voltage | 12 V |
| Luminous flux | 670 lm |
| Beam angle | 24 ° |
| Packing level 1 | 8718696576335 |