| Item condition | New |
| Manufacture name | ZAR.MST LEDLV D 11-50W 930 AR111 8D |
| Brand | PHILIPS |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | Yes |
| Colour rendering index CRI | 90-100 |
| Lamp efficacy | 50.9 lm/W |
| Nominal voltage | 12 V |
| Luminous flux | 560 lm |
| Beam angle | 8 ° |
| Packing level 1 | 8718696578353 |