| Item condition | New |
| Manufacture name | ZAR. LED MST MV D 4.3-50W GU10 827 40D |
| Brand | PHILIPS |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | Yes |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 97.7 lm/W |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Luminous flux | 420 lm |
| Beam angle | 40 ° |
| Packing level 1 | 8718696563106 |