| Item condition | New |
| Manufacture name | ZAR. LED CLA MV D 5.5-50W GU10 827 36D |
| Brand | PHILIPS |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | Yes |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 63.6 lm/W |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Luminous flux | 350 lm |
| Beam angle | 36 ° |
| Packing level 1 | 8718696565605 |