| Item condition | New |
| Manufacture name | ZAR.CP LED ND R50 1,7-25W E14 827 36D |
| Brand | PHILIPS |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 79.4 lm/W |
| Nominal voltage | 220-240 V |
| Luminous flux | 135 lm |
| Beam angle | 36 ° |
| Packing level 1 | 8718696578490 |