| Item condition | New |
| Manufacture name | ZAR.CP LED ND 4,7-35W 840 MR16 36D GU5.3 |
| Brand | PHILIPS |
| ETIM | EC001959 |
| Dimmable | No |
| Colour rendering index CRI | 80-89 |
| Lamp efficacy | 84 lm/W |
| Nominal voltage | 12 V |
| Luminous flux | 395 lm |
| Beam angle | 36 ° |
| Packing level 1 | 8718696579459 |