| Item condition | New |
| Manufacture name | Z. smeltp 4A dia8.5mm lg.31.5mm |
| Brand | BTicino |
| Categories |
Cylindrical Fuses
|
| Harmonized System Code | 8536 1010 00 |
| ETIM | EC002704 |
| Model | Ceramic fuse |
| Size | 8x32 mm |
| Rated current | 4 A |
| Rated voltage | 400 V |
| Release characteristic | Time-lag (T) |
| Breaking capacity | 0 kA |
| Power loss at rated current | 0 W |