| Item condition | New |
| Manufacture name | XTSZDMV4/NZM3-06025-DF. Door |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | CZ |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 1000 00 |
| ETIM | EC000747 |
| Width | 595 mm |
| Height | 244 mm |
| Depth | 25 mm |
| Material | Other |
| Degree of protection (IP) | IP42 |
| Packing level 1 | 4015081935444 |
| Colour | Other |
| Model | Other |
| EMC-version | No |
| Surface finishing | Powder coating |
| Version as glazed door | No |
| Version as door for disconnecting switch interlocking | No |