| Item condition | New |
| Manufacture name | XTSZDMV4/2XQSA400/08045-DF |
| Brand | EATON |
| Country of origin* | CZ |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 1000 00 |
| ETIM | EC000747 |
| Width | 795 mm |
| Height | 444 mm |
| Depth | 25 mm |
| Packing level 1 | 9010238001374 |
| EMC-version | No |
| Version as glazed door | No |
| Version as door for disconnecting switch interlocking | No |