| Item condition | New |
| Manufacture name | Wyposażenie rozdzielnic |
| Brand | PCE |
| Country of origin* | PL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8538 9099 00 |
| ETIM | EC001285 |
| Model | DIN rail (top hat rail) 35/7.5 mm |
| Material | Steel |
| Packing level 1 | 5907711115427 |
| Height | 35 mm |
| Length | 2000 mm |