| Item condition | New |
| Manufacture name | WLS BY22D 35W SOX PLUS |
| Brand | PHILIPS |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8539 3220 00 |
| ETIM | EC000822 |
| Luminous flux | 4550 lm |
| Total length | 311 mm |
| Diameter | 52 mm |
| Lamp efficacy | 129 lm/W |
| External ballast required | Yes |
| Colour temperature | 1800 K |
| Lamp power | 37 W |
| Packing level 1 | 8711500194695 |
| Energy efficiency class | A+ |