| Item condition | New |
| Manufacture name | WHS 60x600 SA250 L=3m TV |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC000854 |
| Material | Steel |
| Packing level 1 | 3606480692949 |
| Width | 600 mm |
| Height | 60 mm |
| RAL-number | 0 |
| Weight | 0 kg/m |
| Side wall perforation | No |
| Length | 3000 mm |
| Useful cross section | 0 mm² |
| Rung centre spacing | 0 mm |
| Span between supports according to IEC 61537 | 0 mm |
| Max. safe working load according to IEC 61537 | 0 N/m |