| Item condition | New |
| Manufacture name | VKS 644-0 Video crossboard module |
| Brand | Siedle |
| Categories |
Door Entry Systems
|
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8517 6990 00 |
| ETIM | EC001349 |
| Function | Controlling |
| Packing level 1 | 4015739865208 |
| Mounting method | DIN rail |
| Width | 144 mm |
| Height | 130 mm |
| Depth | 55 mm |
| Installation technique | Other |
| Material | Aluminium |
| Width in number of modular spacings | 8 |