| Item condition | New |
| Manufacture name | FLUKE-810 Vibration Tester |
| Brand | Fluke |
| Categories |
Electrical Test Equipment
|
| Country of origin* | US |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 9031 8080 00 |
| Max. battery duration | 8 h |
| With measurement control force sensor | No |
| With bearing condition assessment | Yes |
| With machine vibration assessment | Yes |
| Measuring unit vibration velocity (RMS) | mm/s and inch/s |
| Measuring unit vibration velocity (Peak) | mm/s and inch/s |
| Measuring unit vibration acceleration (Peak) | m/s² and g |
| Measuring unit vibration displacement | Other |
| Measuring unit vibration acceleration (RMS) | m/s² and g |
| Packing level 1 | 0095969527415 |
| Width | 26.7 mm |
| Height | 185.6 mm |
| Depth | 70 mm |
| Weight | 1.9 kg |
| USB connection | Yes |
| Screen diagonal | 5.7 inch |
| Analogue audio output | No |
| IR sensor | No |
| Bluetooth interface | No |
| Internal memory | Yes |
| Input connection | Other |
| With built-in torch | No |
| With display backlight | No |
| With emissivity correction | No |
| Drop test height | 0 m |
De Fluke 810-trillingsanalyse instrument is het meest geavanceerde gereedschap voor probleemoplossing voor werktuigkundige onderhoudsteams die nú een antwoord nodig hebben. De unieke diagnosetechnologie helpt u mechanische problemen snel te identificeren en prioriteiten aan te geven, zodat u de expertise van een trillingsanalist in handen hebt.