| Item condition | New |
| Manufacture name | VESDA LASER PLUS COMPACT R.O - NF |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC001763 |
| Colour | White |
| Width | 225 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 225 mm |
| Degree of protection (IP) | IP30 |
| Response temperature | 39 °C |
| Packing level 1 | 3660191302634 |
| Operating principle | Laser |
| Networkable via cable | No |
| Backup battery included | None |