| Item condition | New |
| Manufacture name | PROGRESS LEVEL 120-250 H=60 |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC001007 |
| Model | Without connector |
| Construction type | Reducing symmetrical |
| Width (big) | 250 mm |
| Width (small) | 120 mm |
| Material | Steel |
| Cable tray height | 60 mm |
| Suitable for circuit integrity | No |
| Packing level 1 | 8712186065705 |
| RAL-number | 0 |
| Surface protection | Continuously galvanized |
| Material quality | Other |
| Stainless steel, pickled | No |