| Item condition | New |
| Manufacture name | PROGRESS PIECE H31-400 TV |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | NL |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 7308 9098 00 |
| ETIM | EC001011 |
| Construction type | Reducing symmetrical |
| Type of rung | Perforated profile |
| Material quality | Other |
| Width (big) | 400 mm |
| Width (small) | 0 mm |
| Material | Steel |
| Height side joist | 0 mm |
| Packing level 1 | 7321677332045 |
| RAL-number | 0 |
| Stainless steel, pickled | No |
| Wide span model | No |
| Suitable for circuit integrity | No |