Veiligheidstr. 1f 230V/24-48V-630VA image 1
Veiligheidstr. 1f 230V/24-48V-630VA
EAN: 3245060427252
MPN: 042725
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Veiligheidstr. 1f 230V/24-48V-630VA
ETIM EC002486
Width 290 mm
Height 150 mm
Depth 190 mm
Degree of protection (IP) IP55
Primary voltage 1 230 V
Primary voltage 2 400 V
Built as safety transformer Yes
Built as isolating transformer No
Secondary voltage 1 24 V
Secondary voltage 2 48 V
Rated apparent power 630 VA
Short-circuit-proof No
Relative short circuit voltage 3.7 %