Veiligheidstr. 1f 230V/24-48V-250VA image 1
Veiligheidstr. 1f 230V/24-48V-250VA
EAN: 3245060427238
MPN: 042723
Estimate delivery time to our warehouse: 8-10 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name Veiligheidstr. 1f 230V/24-48V-250VA
ETIM EC002486
Width 215 mm
Height 100 mm
Depth 122 mm
Degree of protection (IP) IP55
Primary voltage 1 230 V
Primary voltage 2 400 V
Built as safety transformer Yes
Built as isolating transformer No
Secondary voltage 1 24 V
Secondary voltage 2 48 V
Rated apparent power 250 VA
Short-circuit-proof No
Relative short circuit voltage 5.9 %