| Item condition | New |
| Manufacture name | VAR 602-0 Video relay |
| Brand | Siedle |
| Categories |
Door Entry Systems
|
| Country of origin* | DE |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8536 5019 00 |
| ETIM | EC001349 |
| Function | Controlling |
| Packing level 1 | 4015739169801 |
| Mounting method | DIN rail |
| Width | 53.5 mm |
| Height | 89 mm |
| Depth | 60 mm |
| Installation technique | 1+n system |
| Material | Plastic |
| Width in number of modular spacings | 3 |