| Item condition | New |
| Manufacture name | UNIVERSAL DOWNLIGHT Cover, for Downlight IP65, round, chrome |
| Brand | SLV |
| ETIM | EC002557 |
| Width | 88 mm |
| Height | 3.5 mm |
| Type of accessory/spare part | Cover |
| Length | 88 mm |
| Packing level 1 | 4024163272964 |
| Colour | Aluminium |
| Diameter | 88 mm |
| Material | Plastic |
| Transparent | No |
| Accessory | Yes |
| Spare part | No |