| Item condition | New |
| Manufacture name | Unica - thermostat - 230 VAC - 2 m - white |
| Brand | Schneider Electric |
| ETIM | EC010927 |
| Mounting method | Flush mounted (plaster) |
| Width | 45 mm |
| Model | On/Off |
| Height | 45 mm |
| Depth | 45 mm |
| RAL-number | 0 |
| With display | No |
| Diameter | 0 mm |
| Type of power supply | 230 V AC |
| Operation | Turn |
| Explosion-proof | No |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Sensor/feeler type | Bimetal |
| Number of modules (module system) | 2 |
| Class of the temperature control | I |
| Standby power consumption (solstandby) | 0 W |
| Degree of protection (NEMA) | 1 |
| Max. contact voltage | 250 V |
| With receiver | No |
| With tap water circuit | No |
| Number of heater outputs | 1 |
| Number of cooler outputs | 1 |
| With sound indicator | No |
| Temperature readable | No |
| Suitable for heating | Yes |
| Max. contact load | 8 A |
| External sensor | No |
| Adjustable differential | No |
| Packing level 1 | 8420375144437 |
| Packing level 2 | 8420375144435 |