The figure shows version UM 45-D 37SUB/S/ZFKDS image 1
UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module image 2
UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module image 3
UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module image 4
UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module image 5
UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module image 6
The figure shows version UM 45-D 37SUB/S/ZFKDS thumbnail 1
UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module thumbnail 2
UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module thumbnail 3
UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module thumbnail 4
UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module thumbnail 5
UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module thumbnail 6
UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module
Order only
Price (excl. VAT):
This price is valid until 24.12.26
EAN: 4017918120542
MPN: 2293640
Box: 1
Estimate delivery time to our warehouse: 4-6 weeks
Technical Information
Item condition New
Manufacture name UM 45-D37SUB/S/ZFKDS - Interface module
Brand Phoenix Contact
Categories Industrial Fieldbus Modules
Country of origin* DE
Harmonized System Code 8536 9010 00
ETIM EC002780
Rated current 2.5 A
Rated voltage 25 V
Number of poles 37
Packing details
Packing level 1 4017918120542, 4017918120542
Other Technical data
Mounting method DIN rail (top hat rail) 35 mm
Width 120 mm
Height 45 mm
Depth 50 mm