| Item condition | New |
| Manufacture name | ULTRABOND ECO FIX 5 KG (GLUE) |
| Brand | Danfoss |
| Country of origin* | DK |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 3824 4000 00 |
| ETIM | EC000529 |
| Colour | Grey |
| Waterproof | No |
| Max. temperature | 0 °C |
| Transparent | No |
| Waterborne | No |
| Max. bonding gap | 0 mm |
| Ready-made | No |
| Viscosity | 0 Pa-s |
| Packing level 1 | 5702420097954 |
| Volume | 0 ml |
| With brush | No |
| Net weight | 0 g |