| Item condition | New |
| Manufacture name | TYPE 4 A PILES 2001 |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC002685 |
| Operating voltage | 18 V |
| Suitable for bus connection | No |
| With power adaptor | No |
| Radio connection | No |
| Emergency power supply integrated | No |
| Interface external | No |
| Integrated dial device | No |
| Number of detector addresses | 32 |
| Packing level 1 | 3660191312107 |
| Mounting method | Surface mounting |
| Width | 130 mm |
| Height | 65 mm |
| Depth | 220 mm |
| Addressable | No |
| Number of outputs for acoustic signal generators | 1 |