| Item condition | New |
| Manufacture name | TYPE 2a ECB204 4 BOUCLES |
| Brand | EATON |
| ETIM | EC002685 |
| Operating voltage | 230 V |
| Electricity consumption | 800 mA |
| Suitable for bus connection | Yes |
| With power adaptor | No |
| Radio connection | No |
| Emergency power supply integrated | No |
| Interface external | No |
| Integrated dial device | No |
| Number of detector addresses | 128 |
| Packing level 1 | 3660191311643 |
| Mounting method | Surface mounting |
| Width | 377 mm |
| Height | 138 mm |
| Depth | 385 mm |
| Addressable | No |
| Number of outputs for acoustic signal generators | 1 |