| Item condition | New |
| Manufacture name | TWINBUS IP GATEWAY - - |
| Brand | Schneider Electric |
| Country of origin* | CN |
| * The actual country of origin may differ depending on the delivery batch. To confirm the specific country of origin, please contact your account manager. | |
| Harmonized System Code | 8517 6200 00 |
| ETIM | EC001349 |
| Function | Convert |
| Type of interface | LAN |
| Packing level 1 | 3606480850882 |
| Mounting method | DIN rail |
| Width | 0 mm |
| Height | 0 mm |
| Depth | 0 mm |
| Installation technique | Bus system |
| Width in number of modular spacings | 4 |