| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic SMART SENSOR 5D 19f |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 8542 3190 00 |
| ETIM | EC000533 |
| Model | Light sensor |
| Packing level 1 | 7612696154023, 7612696154023 |
| Width | 19 mm |
| Height | 39 mm |
| Depth | 23.2 mm |
| IFTTT support available | No |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |