| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic LLE24-280-2000-830-CLA |
| Brand | Tridonic |
| ETIM | EC000996 |
| Width | 24 mm |
| Length | 280 mm |
| Colour temperature | 3000 K |
| Packing level 1 | 9006210496429, 9006210496429 |
| Colour | White |
| Connection type | Push-in clamp |
| Suitable for traffic lights | No |
| Suitable for variable road signs | No |
| Suitable for rail traffic | No |
| Suitable for matrix information boards | No |
| Suitable for general lighting | Yes |
| Suitable for constant current | Yes |
| Suitable for constant voltage | No |
| External driver required | Yes |
| IFTTT support available | No |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |