| Item condition | New |
| Manufacture name | Tridonic LLE FLEX G1 8x4800mm 23W-2500lm/m 965 EXC |
| Brand | Tridonic |
| Harmonized System Code | 8539 5100 00 |
| ETIM | EC000996 |
| Degree of protection (IP) | IP00 |
| Lamp voltage | 24 V |
| Packing level 1 | 9006210589800 |
| Shape | Other |
| Flexible | Yes |
| Connection type | Solder |
| Voltage type | DC |
| Suitable for traffic lights | No |
| Suitable for variable road signs | No |
| Suitable for rail traffic | No |
| Suitable for matrix information boards | No |
| Operating voltage | 24 V |
| Suitable for general lighting | Yes |
| Suitable for constant current | No |
| Suitable for constant voltage | Yes |
| External driver required | Yes |
| IFTTT support available | No |
| Compatible with Apple HomeKit | No |
| Compatible with Google Assistant | No |
| Compatible with Amazon Alexa | No |